Aranui Cruises

Aranui Cruises

Kompania Morski Transport Polinezyjski znana również jako C.P.T.M (Compagnie Polynesienne de Transport Maritime), jest już trzecią generacją spółki morskiej operującej statkiem Aranui. Założona w 1954 roku przez patriarchę rodu Wong z Tahiti jako linia handlowa, z czasem została przekształcona na linie cruisingową.

Pierwotnie zapewniała wymianę towarów i łączność ze światem archipelagom Tuamotu i Gambiers, W roku 1974 do trasy dodano Markizy (trasa komercyjna), w 1984 statek Aranui I przystosowano do przewozu pasażerów i powstało Aranui Cruises.

Od tego momentu i przez wiele kolejnych lat był to jedyny statek dowożący turystów na te odległe wyspy, dzięki czemu stały się one rozpoznawalne na mapie celów turystycznych.

Z doświadczoną polinezyjską załogą (część z nich związana z armatorem od ponad 30 lat) rejs Aranui to nie tylko wspaniała przygoda i kulturowe doświadczenie, ale prawdziwa podróż życia.

Podczas rejsu zobaczyć najodleglejsze, mało uczęszczane wysypy archipelagu, zanurzyć się w lokalnej kulturze i historii.

LiveZilla Live Help