Rejs: Nowy Orlean i Luizjana – rejs po Missisipi

Queen of the Mississippi
termin: 28 kwiecień 2018 - 05 maj 2018 (inne terminy)
ilość noclegów: 7
ceny od
$4 270.00/os.

Rejs statkiem Queen of the Missisipi z pewnością dostarczy Państwu niezapomnianych chwil. Uosabia on ducha dawnych statków parowych, łącząc wspaniałość łodzi z przeszłości z wszystkimi, nowoczesnymi udogodnieniami.

DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1sobota
28.04.2018
Nowy Orlean, Luizjana
Stany Zjednoczone

Swoją podróż zaczniemy od wizyty w Nowym Orleanie, miasta o wyjątkowo bogatej historii. Słynie ono z XVII wiecznej architektury, kuchni inspirowanej różnymi kulturami i żywą, rytmiczną muzyką. Postaramy się przybliżyć Państwu ten specyficzny klimat przedstawiając historię dzielnicy francuskiej i pokazując m.in. najstarszy rynek miejski w kraju, przypominający rynki europejskie, ale funkcjonujący w tradycji, która jest charakterystyczna tylko dla Nowego Orleanu.

--:----:--
dzień 2niedziela
29.04.2018
Oak Alley Plantation, Luizjana
Stany Zjednoczone

W dniu dzisiejszym zatrzymamy się w Oak Alley Plantation, znajdującej się pod ochroną jako miejsce historyczne. To prawdziwa perła wśród starych plantacji i najczęściej fotografowany motyw amerykańskiego Południa. Jej nazwa pochodzi od alei 300-letnich dębów, tworzących baldachim nad ścieżką prowadzącą od domu do rzeki Missisipi. Na plantacji uprawiano trzcinę cukrową, a sam dom zbudowano w greckim stylu. Wolnostojąca kolumnada (28 kolumn doryckich odpowiadająca 28 dębom) robi ogromne wrażenie.

--:----:--
dzień 3poniedziałek
30.04.2018
Natchez, Mississippi
Stany Zjednoczone

Dziś odwiedzimy miasto Natchez, które powstało jako francuski fort w 1716 r. Rok później było już częścią Stanów Zjednoczonych i pierwszą stolicą stanu Missisipi. Wznosi się ono ponad 200 metrów nad rzeką co powoduje, że roztacza się tam panoramiczny widok, zarówno na północ, jak i na południe. To miasto o bogatej kulturze i historii, z wieloma przykładami architektury antebellum (przedwojennej). To neoklasyczny styl architektoniczny, charakterystyczny dla południowej części Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza „Starego Południa”. Natchez oferuje prawdziwą południową gościnność oraz wiele atrakcji wielkiego, małego, miasta.

--:----:--
dzień 4wtorek
01.05.2018
Vicksburg, Mississippi
Stany Zjednoczone

Miasto Vicksburg, jego oblężenie i upadek, był ostatnim akordem wojny secesyjnej. Wiele jest pamiątek w Vicksburg po tym wydarzeniu, ale oprócz tego można tam podziwiać stare kościoły, pola bawełny i odrestaurowane składy pociągów. Sporo też jest architektury w stylu antebellum. Wszystko to będziemy mogli zobaczyć w dniu dzisiejszym podczas spaceru po tym ciekawym mieście.

--:----:--
dzień 5środa
02.05.2018
Francisville, Luizjana
Stany Zjednoczone

Francisville, założone w 1809 r., nazywane jest „miastem długości 2 mil i szerokości 2 metrów”. Zostało stworzone na szczycie wąskiej grani z widokiem na rzekę Missisipi. Było to centrum handlowe i kulturalne okolicznych plantacji, co widać do tej pory. Szczególnie w ostatnich latach wysiłki gospodarzy miasta skupiają się na renowacji i konserwacji zabytkowych domów powstałych w stylu antebellum. Odrestaurowano także kilka zabytkowych plantacji, które można zwiedzać, jak choćby Rosedown i Myrtles. Dużą popularnością cieszą się także ogrody antebellum – wszystko to postaramy się Państwu pokazać.

--:----:--
dzień 6czwartek
03.05.2018
Baton Rouge, Luizjana
Stany Zjednoczone

Dziś dotrzemy do stolicy stanu Luizjana - Baton Rouge. 300 lat temu nazwano tak to miejsce od czerwonej indiańskiej włóczni zatkniętej w ziemię (po francusku baton rouge to czerwony kij). To bogate, różnorodne miasto, w którym zmieszały się różne kultury – amerykańska, afrykańska, karaibska, różne religie – katolicy czy babtyści, różne kuchnie i różna muzyka. Ze względu na to, powstała tu unikatowa kultura warta poznania. Baton Rouge to wspaniałe miasto pełne południowej gościnności, czego w dniu dzisiejszym zapewne doświadczymy.

--:----:--
dzień 7piątek
04.05.2018
Houmas House, Luizjana
Stany Zjednoczone

Dziś odwiedzimy jeszcze jeden z powstałych w XVIII w. majątków, który po renowacji, daje wyobrażenie jak dawniej wyglądały i funkcjonowały plantacje trzciny cukrowej. Swoją nazwę zawdzięcza rdzennym mieszkańcom tych ziem – ludziom Houma. To 38 akrów ogrodów i stawów. To także wielki dom, często wykorzystywany w serialach czy reklamach, a także w filmach pełnometrażowych. Posiada 16 pokoi pełnych antyków z epoki, które oczywiście można zwiedzić.

--:----:--
dzień 8sobota
05.05.2018
Nowy Orlean, Luizjana
Stany Zjednoczone

W dniu dzisiejszym ponownie zawitamy do Nowego Orleanu, który jest znany, jako miejsce narodzin jazzu. W mieście tym każdy może znaleźć coś dla siebie czy to z historii, kultury, sztuki czy to ze współczesnych projektów artystycznych, jak chociażby wydarzenia muzyczne na Jackson Square. Miasto posiada 45 muzeów, które starannie pokazują bogatą historię i aby je poznać należałoby jeszcze zostać tu na dzień lub dwa dodatkowe dni, do czego bardzo zachęcamy.

--:----:--
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3050PLN
1USD: 3.5163PLN
1GBP: 4.8754PLN
1CAD: 2.8194PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina zewnętrzna z oknemod $4 270.00
Kabina zewnętrzna z balkonemod $4 820.00
Suite (apartament)od $7 105.00
Kabina jednoosobowaod $5 480.00
Opłaty portowew cenie

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w wybranej kabinie podczas 8 dniowego (7 noclegów) rejsu po Missisipi; całodzienne wyżywienie na pokładzie statku; 3 posiłki dziennie, przekąski między posiłkami; kawę, herbatę, wodę i soft drinki w trakcie całego dnia, wino i piwo do kolacji; przyjęcia koktajlowe i program rozrywkowy w trakcie rejsu; wycieczki w portach wg programu.

Cena nie zawiera:

kosztu wymaganej wizy USA; przelotów międzynarodowych; ew. hoteli przed i po rejsie; kosztów dojazdu do portu w Nowym Orleanie; dodatkowych wycieczek fakultatywnych w portach nie wymienionych w programie; obowiązkowych napiwków (ok. 125USD/os./rejs); ubezpieczenia KL, NNW i bagażu.

Logo: American Cruise Lines

Linia: American Cruise Lines

Flota sześciu kameralnych statków pod amerykańską banderą zabierająca na pokład nie więcej niż 150 pasażerów. Dobór rejsów oraz wygląd statków został specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia miłych i komfortowych wrażeń z podróży w miejscach objętych ochroną przyrody oraz możliwości dotarcia do niewielkich rzadko uczęszczanych portów na wspaniałych rzekach północnoamerykańskiego kontynentu. Do dyspozycji Państwa pozostaje wybór ciekawych kulturowo i geograficznie regionów USA jak: Alaska i północno-wschodni Pacyfik, rejsy po rzece Missisipi, tereny północno i południowo-wschodnie kontynentu oraz wyjątkowe rejsy tematyczne. Propozycje ...

dowiedz się więcej »
Queen of the Mississipi

Statek: Queen of the Mississippi

Queen of Mississippi oferuje doświadczenie prawdziwie amerykańskiej przygody podczas rejsu na oryginalnym tylnokołowcu po rzekach Missisipi i Ohio z Nowego Orleanu do Minneapolis lub do Cincinnati. Ten zupełnie nowy statek wiernie przywraca świetność dawnych tylnokołowców wnosząc nowy wysoki standard oraz powiew nowoczesności i luksusu w postaci licznych współczesnych udogodnień. Oferuje na pokładzie sześć eleganckich salonów wypoczynkowych, wyjątkowo duże kabiny z obietnicą spersonalizowanej obsługi poszczególnych pasażerów.

dowiedz się więcej »
LiveZilla Live Help