Rejs: Markizy

Bora-Bora / Polinezja Francuska
termin: 15 grudzień 2018 - 28 grudzień 2018 (inne terminy)
ilość noclegów: 13
statek: Aranui 5
ceny od
2 528.54/os.
DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1sobota
15.12.2018
Papeete , Tahiti
Polinezja Francuska

Około godz. 10:00 zaokrętowanie na statku Aranui 5. Powitalny poncz owocowy i pokaz tradycyjnego tańca.

--:--10:00
dzień 2niedziela
16.12.2018
Takapoto, Tuamotu
Polinezja Francuska

Tutaj statek zacumuje poza rafą a na brzeg dopłyniesz szalupami. Krótki spacer doprowadzi cię do pięknej plaży o białym piasku, gdzie odbędzie się piknik-lunch, którego atmosfery dopełnią dźwięki przygrywane przez lokalnych muzyków. Pobyt na plaży to doskonała okazja do pływania, nurkowania i podglądania ryb w błękitnej lagunie.

--:----:--
dzień 3poniedziałek
17.12.2018
Dzień na morzu--:----:--
dzień 4wtorek
18.12.2018
Taiohae, Nuku Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Zatoka Taiohae tworzy gigantyczny, wulkaniczny amfiteatr, nad którym górują wysokie klify ze spektakularnymi wodospadami. Rozładunek Aranui to czas na eksplorację portu, gdzie Herman Melville wraz z innym marynarzem wskoczył w 1842 r. na statek wielorybniczy, co później opisał w swojej powieści pt.: "Taipi".

--:----:--
dzień 4wtorek
18.12.2018
Hatiheu, Nuku Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Po odwiedzinach w Katedrze, przejedziesz jeepem górskimi drogami do wioski Hatiheu w kierunku stanowisk archeologicznych w Kamuihei. Kolejny punkt to lunch w Yvonne Restaurant - jednej z najlepszych na całych Markizach, której specjalnością jest Hima - wieprzowina gotowana w tradycyjnym podziemnym piecu.

--:----:--
dzień 4wtorek
18.12.2018
Taipivai, Nuku Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Po lunchu przejedziesz do doliny Taipivai, usianej kamiennymi tiki, ma'ae (święte miejsca) i paepae - ogromnymi kamienymi platformami, na których Taipi budowali swoje domy. Zaobszerwujesz tu również potężne głazy rzeźbione w enigmatyczne petroglify przedstawiające ptaki, ryby i święte żółwie. Zaprawieni w boju piechurzy mogą tu zmierzyć się ze stromym szlakiem wiodącym na Paeke. Ci, którzy potrzebują relaksu mogą usadowić się na plaży.

--:----:--
dzień 5środa
19.12.2018
Hakahau, Ua Pou, Markizy
Polinezja Francuska

Już ze statku zobaczysz strzeliste iglice góry Ua Pou. Podczas rozładunku statku będziesz mieć czas na poznanie malutkiej wioski Hakahau, z jej centrum rzemiosła, kościołem z ręcznie rzeźbionymi w drewnie ozdobami. W Rosalie's Restaurant zjesz swój pierwszy typowy dla regionu lunch. Zobaczysz ponadto pokaz tańca tradycyjnego Ua Pou - Tańca Ptaków.

--:----:--
dzień 6czwartek
20.12.2018
Tahuata, Markizy
Polinezja Francuska

Wczesnym rankiem statek zacumuje przy tej niewielkiej wyspie kształtu liścia, pachnącej Gardenią tahitańską i Plumerią. Sama wyspa ma bogatą historię: począwszy od Hiszpanów, którzy w 1595 r. zabili około 200 jej mieszkańców, przez przybycie misjonarzy w 1797 r., aż do przyjazdu pierwszych osadników francuskich w 1842 r. Duży kościół, który zdobią piękne rzeźby i witraże, ufundowany został przez Watykan. Zaś w centrum rzemiosła znajdziesz niesamowicie skomplikowane rzeźby w kosci i muszli, z których słynie Tahuata.

--:----:--
dzień 6czwartek
20.12.2018
Atuona, Hiva Oa, Markizy
Polinezja Francuska

Tego samego dnia odwiedzisz ponadto Hiva Oa: Atuona. Atuona to druga pod względem wielkości wyspa Markizów. To właśnie ją upodobał sobie Paul Gaugin - tu spędził ostatnie lata swojego życia i tu też powstały jedne z jego najlepszych dzieł. Przejdź się na wzgórze, gdzie na lokalnym cmentarzu Mistrz spoczywa pod drzewem Plumeri. Obok niego znalazł swe miejsce również belgijski kompozytor Jacques Brel. Kolejny punkt programu to lunch w restauracji Hoa Nui, po czym nastąpi czas wolny na odwiedzenie repliki niesławnego domu Paula Gaugina zwanego "Domem Rozkoszy" i muzeum dedykowanego jego pracom.

--:----:--
dzień 7piątek
21.12.2018
Omoa, Fatu Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Ta najbujniejsza i najdalej położona z całych Markizów wyspa jest regionalnym centrum rzemiosła. Przewodnicy zaprowadzą Cię do wioski Omoa, w której miejscowe kobiety zademonstrują tworzenie tradycyjnego kumuhei - pachnącej wiązanki przypinanej do włosów i innych wyrobów tradycyjnych.

--:----:--
dzień 7piątek
21.12.2018
Hanavave, Fatu Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Jeśli jesteś zapalonym piechurem na pewno zainteresuje Cię wycieczka z Omoa do Hanavave, oferująca spektakularne widoki na klify i wodospady. Na szczie nastąpi przerwa na lunch. Pozostali przepłyną z Hanavave nad Zatokę Dziewic, uważaną za jedną z najpiękniejszych na świecie i tam też powitają piechurów oraz zobaczą spektakl taneczny.

--:----:--
dzień 8sobota
22.12.2018
Puamau, Hiva Oa, Markizy
Polinezja Francuska

Tutaj czeka Cię wycieczka piesza lub jeepem do Me’ae Ipona - starożytnego miejsca kultu religijnego, w którym znajdują się kamienne posągi kształtu człowieka - tiki. Tylko Wyspa Wielkanocna może poszczycić się większą liczbą tych posągów. Przewodnik oprowadzi Cię po tajemniczych ruinach Paumau, opowiadając przy tym historie posągów i samej cywilizacji. Kąpiel na plaży o czarnym piasku będzie możliwa zależnie od warunków panujących w wodzie.

--:----:--
dzień 9niedziela
23.12.2018
Vaipaee, Ua Huka, Markizy
Polinezja Francuska

Wczesnym rankiem nie przegap atrakcji, jaką jest obrót statku wokół własnej osi w Invisible Bay na Vaipaee. Plan na dziś to odwiedziny w muzeum z replikami artefaktów z regionu, przystanek w ogrodach arboretum, degustacja owoców, lunch i wizyta w studio lokalnych rzeźbiarzy. Po powrocie na statek czeka Cię Polinezyjska Noc - będziesz mieć szansę pochwalić się swoim nowym pareo oraz tańcem i śpiewami, których uczyłeś się podczas rejsu. Czeka Cię ponadto wyśmienita kolacja bufetowa oraz rozrywka w postaci muzyki i tańców.

--:----:--
dzień 9niedziela
23.12.2018
Hokatu, Ua Huka, Markizy
Polinezja Francuska
--:----:--
dzień 10poniedziałek
24.12.2018
Taiohae, Nuku Hiva, Markizy
Polinezja Francuska

Z rana statek przypłynie do Taiohae, gdzie będziesz mógł podjechać ciężarówką do miasta i odwiedzić sklepy i Centrum Rzemiosła i Sztuki.

--:----:--
dzień 10poniedziałek
24.12.2018
Hakahau, Ua Pou, Markizy
Polinezja Francuska

W południe statek przepłynie na Ua Pou - do Hakahau. To Twoja ostatnia szansa by kupić lokalne pamiątki z Markizów.

--:----:--
dzień 11wtorek
25.12.2018
Dzień na morzu--:----:--
dzień 12środa
26.12.2018
Rangiroa, Tuamotu
Polinezja Francuska

Rangiroa to drugi pod względem wielkości atol na świecie. Możesz tutaj zrelaksować się na plaży o białym piasku, pływać i nurkować w przeźroczystej lagunie. "Rangi" to podwodny skarbiec z kolorowymi koralowcami i ławicami różnorodnych ryb, co stanowi doskonałe warunki do nurkowania. Odwiedź jedną z najlepszych ferm czarnych pereł i zobacz jak są hodowane oraz dowiedz się ciekawostek o tych rzadkich klejnotach mórz. Na okolicznej plaży możesz też kupić wyjątkową biżuterię z pereł i muszli.

--:----:--
dzień 13czwartek
27.12.2018
Bora-Bora
Polinezja Francuska

Aranui 5 zakotwiczy malowniczej lagunie na Bora Bora, u podnóża wierzchołka Mt. Otemanu, przecinającego niebieskie niebo. Ze wszystkich wysp Polinezji Francuskiej Bora Bora jest najbardziej znane ze swych błękitnych i zielonych lagun z ich prywatnymi pierścieniami raf koralowych. Zrelaksuj się na pięknej, piaszczystej plaży lub nurkując przemierzaj krystalicznie czyste wody w towarzystwie kolorowych ryb. Załoga statku zasrwuje piknik-lunch, podczas którego poznasz również dania kuchni tahitańskiej. Za dodatkową opłatą możesz wypożyczyć sprzęt do nurkowania, skorzystać z wycieczki po wyspie autobusem, pływać z rekinami i mantami lub odbyć lot helikopterem nad zatoką.

--:----:--
dzień 14piątek
28.12.2018
Papeete , Tahiti
Polinezja Francuska

Wyokrętowanie.

09:00--:--

Przy niesprzyjających warunkach pogodowych, z przyczyn technicznych lub z powodu ograniczeń wynikających z przewozu towarów trasa może ulec zmianie.

Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3160PLN
1USD: 3.5212PLN
1GBP: 4.9151PLN
1CAD: 2.8221PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina wewnętrzna - Dormitorium (4 - 8 osób) 2 528.54
Kabina zewnętrzna z oknemod 3 891.23
Kabina zewnętrzna z balkonemod 4 786.30
Suite (apartament)od 5 355.89
Kabina jednoosobowa+ 50%
3 i 4 osoba dorosła w kabiniena zapytanie
dziecko od 3 do 15 lat jako 3 i 4 osoba w kabinieod 2 016.12
Opłaty portowew cenie

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w wybranej kabinie z łazienką (wyposażoną w ręczniki – zmieniane raz dziennie, żel pod prysznic, szampon, suszarka); pełne wyżywienie w trakcie rejsu: 3 główne posiłki (śniadanie – bufet, lunch i kolacja – bufet lub serwowane); lunche i piknik-lunche podczas wycieczek ujętych w programie; woda i wino serwowane do posiłków (1 butelka/4 os.); powitalna mała butelka wody, którą można później napełniać w czasie rejsu w dystrybutorach zlokalizowanych na statku; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku; udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (koncerty, programy animacyjne, wieczorki taneczne itp.); udział w wykładach prowadzonych w sali konferencyjnej; wycieczki ujęte w programie rejsu; na statku; używanie sprzętu do ćwiczeń w sali fitness; napiwki dla obsługi statku; opłaty portowe i podatki.

Cena nie zawiera:

atrakcji dodatkowo płatnych (opcjonalnych) w ramach wycieczek ujętych w programie; napojów (alkoholowych i bezalkoholowych) zamawianych w restauracji i barach; korzystania z punktów usługowych (np. pralnia, fotograf, salon masażu itp.); napiwków dla przewodników, kierowców itp.; podatków nie ujętych w cenie rejsu; wydatków osobistych; dojazdu do portu; ubezpieczenia; wiz (tam gdzie wymagane); ewentualnych noclegów przed/po rejsie.

Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 1 luty 2018 - 14 luty 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 20 luty 2018 - 5 marzec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 10 marzec 2018 - 23 marzec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 29 marzec 2018 - 11 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 17 kwiecień 2018 - 30 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 5 maj 2018 - 18 maj 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 24 maj 2018 - 6 czerwiec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 12 czerwiec 2018 - 25 czerwiec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 30 czerwiec 2018 - 13 lipiec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 30 czerwiec 2018 - 13 lipiec 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 19 lipiec 2018 - 1 sierpień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 7 sierpień 2018 - 20 sierpień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 25 sierpień 2018 - 7 wrzesień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 13 wrzesień 2018 - 26 wrzesień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 2 październik 2018 - 15 październik 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 20 październik 2018 - 2 listopad 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 8 listopad 2018 - 21 listopad 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 27 listopad 2018 - 10 grudzień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska Bora-Bora / Polinezja Francuska Markizy Termin: 15 grudzień 2018 - 28 grudzień 2018 Ilość noclegów: 13 Aranui Cruises Aranui 5 ceny od 2 528.54 /os. Polinezja Francuska
Logo: Aranui Cruises

Linia: Aranui Cruises

Kompania Morski Transport Polinezyjski znana również jako C.P.T.M (Compagnie Polynesienne de Transport Maritime), jest już trzecią generacją spółki morskiej operującej statkiem Aranui. Założona w 1954 roku przez patriarchę rodu Wong z Tahiti jako linia handlowa, z czasem została przekształcona na linie cruisingową. Pierwotnie zapewniała wymianę towarów i łączność ze światem archipelagom Tuamotu i Gambiers, W roku 1974 do trasy dodano Markizy (trasa komercyjna), w 1984 statek Aranui I przystosowano do przewozu pasażerów i powstało Aranui Cruises. Od ...

dowiedz się więcej »
Aranui 5

Statek: Aranui 5

Oddany do użytku na początku 2015 roku operuje na linii Tahiti - Markizy w archipelagu wysp Towarzystwa. Rejsy w obrębie wysp Polinezji Francuskiej trwają 14 dni. Dla gości dostępna jest opcja all inclusive. Aranui V zbudowany został na specjalne zamówienie i nie jest typowym statkiem wycieczkowym. Posiada wszelkie udogodnienia takiej jednostki, ale dodatkowo spełnia funkcje przewozu towarów, w połowie jest więc frachtowcem. Statek ma 8 pokładów, a na nich 103 kabiny mogące pomieścić ok 254 pasażerów. Wystrój podkreśla polinezyjskie pochodzenie i ...

dowiedz się więcej »
LiveZilla Live Help