Rejs: Hiszpania, Maroko i Portugalia

Casablanca / Maroko
termin: 21 październik 2017 - 02 listopad 2017
ilość noclegów: 12
ceny od
3 455.00/os.
DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1sobota
21.10.2017
Cannes
Francja
--:----:--
dzień 2niedziela
22.10.2017
Bonifacio, Korsyka
Francja
--:----:--
dzień 3poniedziałek
23.10.2017
Mahon, Minorka
Hiszpania
--:----:--

Katalońskie "Maó" stolica i główny port Minorki w hiszpańskim archipelagu Balearów. Miasto stoi na stromym, południowym brzegu zatoki, uważanej za jeden z najlepszych naturalnych portów na świecie. Zachowały się tu fragmenty starych murów miejskich, kilka kościołów oraz kolorowe domy z charakterystycznymi, przesuwanymi pionowo okiennicami. Wyspa słynie ze wspaniałych, megalitów takich jak navety (kamienne grobowce komorowe), czy taule (kształt litery "T"). W starożytności należała do Kartaginy, następnie do Rzymu. Jak na razie szczęśliwie uniknęła większości konsekwencji związanych z rozwojem masowej turystyki. Tutejsze wioski i miasteczka nawet w sezonie wydają się być spokojne i ciche.

czytaj dalej »
dzień 4wtorek
24.10.2017
Ibiza, Baleary
Hiszpania
--:----:--
dzień 5środa
25.10.2017
Dzień na morzu--:----:--
dzień 6czwartek
26.10.2017
Motril
Hiszpania
--:----:--
dzień 7piątek
27.10.2017
Dzień na morzu--:----:--
dzień 8sobota
28.10.2017
Asfi
Maroko
--:----:--
dzień 9niedziela
29.10.2017
Casablanca
Maroko
--:----:--
Casablanca / Maroko

Casablanca, po arabsku Dar el Beida, to największe miasto Maroka oraz całego regionu Maghreb, położone we wschodniej części kraju, nad Oceanem Atlantyckim. Z racji swojego położenia, Casablanca ma świetnie prosperujący port morski, do którego można przypłynąć promem z takich portów jak Algeciras, Gibraltar, Malaga, Kadyks, Genua i Marsylia. Najszybszym sposobem dotarcia jest jednak droga lotnicza. W odległości około 30km na południowy-wschód od centrum, znajduje się największy port lotniczy Maroka - Mohammed V International Airport. Do miasta łatwo dojedziemy taksówką, w około 30 minut pociągiem sieci ONCF lub w godzinę autobusem sieci CTM.

Dzisiejsza Casablanca powstała na terenie niezależnego królestwa Barberów, którzy ...

czytaj dalej »
dzień 10poniedziałek
30.10.2017
Tanger
Maroko
--:----:--
dzień 11wtorek
31.10.2017
Kadyks
Hiszpania
--:----:--
dzień 12środa
01.11.2017
Dzień na morzu--:----:--
dzień 13czwartek
02.11.2017
Lizbona
Portugalia
--:----:--
Lizbona / Portugalia

Lizbona to najbardziej wysuniętą na zachód stolica kontynentalnej Europy. Miasto liczy około 600 tys. mieszkańców, ale cała aglomeracja to ponad 2,5 miliona mieszkańców. Czyni ją to największym miastem Portugalii. Jednak miastem przyjaznym turystom. Leży na prawym brzegu estuarium Tagu, około 15 km od Oceanu Atlantyckiego. Jest siedzibą parlamentu, rządu, prezydenta, głównych instytucji państwowych oraz przedstawicielstw dyplomatycznych. Lizbona to duży ośrodek turystyczny z cennymi zabytkami, rozbudowaną bazą hotelową i licznymi imprezami kulturalnymi, takimi jak: coroczne festiwale muzyczne, koncerty, konkursy kulinarne, uliczne festyny np. Dzień św. Antoniego, jarmark rzemiosła i wystawy. W II połowie lat 80-tych i w 90-tych XX w ...

czytaj dalej »

Godziny przypłynięcia i wypłynięcia do/z poszczególnych portów uzależnione są od warunków pogodowych.

Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3677PLN
1USD: 3.7178PLN
1GBP: 4.9009PLN
1CAD: 2.9658PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina wewnętrznaod 3 455.00
Kabina zewnętrzna z oknemod 3 650.00
Suite (apartament) 7 160.00
Kabina jednoosobowa 4 190.00
3 osoba dorosła w kabinie 1 200.00
dziecko do 18 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie 1 200.00
Opłaty portowe 405.00

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; wyżywienie - 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami, bufet lub przekąski o północy; napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen, jacuzzi, sala fitness, itp.); udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.).

Cena nie zawiera:

kosztów dojazdu do portu; ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów; wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z barów, mini baru w kabinie oraz napojów zamawianych w restauracji; korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet) i wydatków osobistych; napiwków dla obsługi na statku (kwota uzależniona od długości rejsu); ubezpieczenia KL, NNW i bagaż, kosztów wiz (tam gdzie wymagane).

Logo: Star Clippers

Linia: Star Clippers

Rejs jakiego nie doświadczy się na żadnych innych jednostkach. Linia posiada trzy luksusowe żaglowce pływające od Morza Śródziemnego po Daleki Wschód, Karaiby i Polinezję Francuską. Star Clippers to komfort, doskonały relaks, przyjazna załoga i międzynarodowa kuchnia. Wszyscy miłośnicy przygody mogą uczestniczyć w stawianiu żagli, wspiąć się na maszt, posiedzieć na bocianim gnieździe, albo po prostu wypoczywać i cieszyć słońcem. Kilka tysięcy metrów kwadratowych żagli nad głową sprawi, że każdy poczuje się jak dawni wielcy odkrywcy. Polecamy wszystkim aktywnym i niezależnym ...

dowiedz się więcej »
Royal Clipper

Statek: Royal Clipper

Jednostka flagowa armatora, której widok pod pełnymi żaglami po prostu zapiera dech w piersiach. Inspirowany legendarnym żaglowcem Preussen z początku XIX wieku, jest największym i jedynym pięciomasztowcem przemierzającym morza i oceany od czasów jego słynnego poprzednika. Może pomieścić 227 pasażerów do których dyspozycji oddane są 104 kabiny, każda elegancko i wygodnie wyposażona. Ostatni z dużych żaglowców budowanych w Stoczni Gdańskiej pod nazwa Gwarek, ukończony w stoczni holenderskiej już jako Royal Clipper.

dowiedz się więcej »
LiveZilla Live Help