Rejs: Potężny Mekong - z Wietnamu do Kambodży - sprzedane

Angkor / Kambodża
termin: 27 listopad 2017 - 10 grudzień 2017
ilość noclegów: 13
ceny od
11 895.00/os.
DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1poniedziałek
27.11.2017
Warszawa
Polska

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Ho Chi Minh (daw. Sajgon).

--:----:--
dzień 2wtorek
28.11.2017
Ho Chi Minh (daw. Sajgon)
Wietnam

Przylot na międzynarodowe lotnisko Tan Son Nhat International. Transfer do hotelu i kolacja.

--:----:--
dzień 3środa
29.11.2017
Ho Chi Minh (daw. Sajgon)
Wietnam

Po śniadaniu zwiedzimy Tunele Cu Chi, które są liczącą około 250 km siecią podziemnych korytarzy w wietnamskiej prowincji Cu Chi i stanowią część dużo większej całości, pokrywającej znaczną część terytorium kraju. Cu Chi powstały w latach 40 - tych XX wieku, podczas wojny wietnamsko - francuskiej. W latach 60 - tych podczas wojny z Amerykanami sieć została rozbudowana i aktywnie wykorzystywana przez Vietkong. Tunele były jednym z czynników decydujących o zwycięstwie komunistycznej Północy nad armią USA – chroniły przed bombardowaniami i służyły jako szlaki komunikacyjne. Przechowywano tu broń i zapasy, organizowano szpitale a przede wszystkim – centra dowodzenia partyzantów. Po południu zwiedzimy Ho Chi Minh: Katedra Notre Dame, Francuska Poczta, Hotel De Ville, Reunification Palace, Chinatown, Ben Thanh Market. Powrót do hotelu i kolacja.

--:----:--
dzień 4czwartek
30.11.2017
My Tho
Wietnam

Po śniadaniu transfer z Ho Chi Minh do My Tho. Po drodze zatrzymamy się żeby zwiedzić Chlon Market oraz fabrykę laki. Po dojeździe do My Tho zaokrętowanie na statku. Kolacja powitalna i tradycyjny Music Show.

--:----:--
dzień 5piątek
01.12.2017
Cai Be
Wietnam

Rano dotrzemy do Cai Be. Po śniadaniu zwiedzimy „pływający market” oraz Francuską Gotycką Katedrę. Następnie odwiedzimy lokalną manufakturę, gdzie produkuje się papier ryżowy i słodycze z kokosów.

--:----:--
dzień 5piątek
01.12.2017
Sa Dec
Wietnam

Po lunchu popłyniemy wzdłuż prowincji Vinh Long i dotrzemy na popołudniowy spacer do Sa Dec. Kręcono tutaj film L'Amant na podstawie scenariusza słynnej francuskiej pisarki Marguerite Dura, która wychowała się w okolicy. Ciągle znajduje się tutaj jej rodzinny dom, gdzie aktualnie jest muzeum poświęcone filmowi i które będziemy mogli zobaczyć. Odwiedzimy również świątynię Caodaist oraz kolorowy lokalny targ. W nocy statek skieruje się w stronę delty rzeki.

--:----:--
dzień 6sobota
02.12.2017
Tan Chau
Wietnam

Rano dopłyniemy do niewielkiego miasteczka Tan Chau. Po śniadaniu przesiądziemy się na mniejsze łódki i popłyniemy na targ rybny. Następnie zejdziemy na ląd żeby odwiedzić pracownie z tkanymi matami. Po krótkim spacerze po wiosce odwiedzimy również pracownie gdzie produkuje się wyroby z jedwabiu. Stąd przedostaniemy się rykszą do portu, gdzie będzie czekał na nas statek i zjemy lunch. Wieczorem przekroczymy granicę z Kambodżą.

--:----:--
dzień 7niedziela
03.12.2017
Phnom Penh
Kambodża

Rano dopłyniemy do Phnom Penh, gdzie odwiedzimy Pałac Królewski, Srebrną Pagodę oraz Muzeum Narodowe ze zbiorami rzemiosła Khmerów. Po lunchu wycieczka do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng „S21” oraz do Świątyni Wat Phnom, od której pochodzi nazwa miasta. Wieczorem na pokładzie statku tradycyjny pokaz taneczny Khmer Apsara.

--:----:--
dzień 8poniedziałek
04.12.2017
Phnom Penh
Kambodża

Wczesnym rankiem popłyniemy z Phnom Penh do Chong Koh lub Oknathey (obydwa miejsca znajdują się na Silk Island). Odwiedzimy wioskę słynąca z wyrobu jedwabiu. W trakcie wycieczki odwiedzimy również lokalną pagodę oraz szkołę podstawową. Następnie wrócimy do Phnom Penh po drodze mijając okoliczne wioski, gdzie głównym zajęciem jest rybołówstwo. Popołudniu czas wolny.

--:----:--
dzień 9wtorek
05.12.2017
Oudong
Kambodża

Rano popłyniemy w górę rzeki w kierunku Oudong, gdzie dotrzemy wczesnym popołudniem. Miasto to znajduje się 40 kilometrów od Phnom Penh i w latach 1618 – 1866 było stolicą kraju. Na wzgórzach znajdują się tu liczne stupy (buddyjskie budowle sakralne w kształcie kopca) z czasów ostatnich królów Kambodży. Zwiedzimy Pagodę Vipassana Dhura, gdzie medytują buddyjscy mnisi. Następnie pojedziemy autobusem do Kampong Tralach by zobaczyć uroczą Wiharę (klasztor buddyjski) - Wat Kampong Leu Pagoda z ubiegłego wieku gdzie znajdują się piękne malowidła ścienne. Na statek powrócimy na wołach.

--:----:--
dzień 10środa
06.12.2017
Kampong Chhnang
Kambodża

Rano popłyniemy rzeką Tonle Sap, która łączy jezioro o tej samej nazwie z Mekongiem aż dotrzemy do Kampong Chhanng. Ten tętniący życiem wiejski port znajduje się 90 kilometrów od Phnom Penh. Przesiądziemy się na lokalne łódki żeby zwiedzić pływającą wioskę. Życie całej społeczności jest tu nierozerwalnie związane z rzeką. Liczna sieć kanalizacyjna pokrywa w całości to małe miasteczko.

--:----:--
dzień 11czwartek
07.12.2017
Siem Reap
Kambodża

Wyokrętowanie i transfer do Siem Reap. Zwiedzimy Angkor Thom - ostatnią stolicę imperium khmerskiego. Zbudował ją w końcu XII w. król Dżajawarman VII. Zajmowała teren 9 km² i w jej obrębie znajduje się wiele zabytków sztuki khmerskiej. Miasto zostało zbudowane na planie idealnego kwadratu, a w jego centrum znajduje się świątynia Bajon. Przejazd do hotelu w Siem Reap na kolację.

--:----:--
dzień 12piątek
08.12.2017
Siem Reap
Kambodża

Po śniadaniu zwiedzimy rozległy kompleks Angkor, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i jest uważany za największe miasto na świecie w okresie sprzed rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że zamieszkiwało go około miliona mieszkańców. Świątynie pochodzą z okresu od IX do XIII wieku, wiele z nich jest zdobionych przez przepiękne rzeźby i płaskorzeźby. Najsłynniejszą jest Angkor Wat, która stanowi apogeum klasycznej architektury Khmerów i stała się symbolem Kambodży, pojawiając się nawet na narodowej fladze. Angkor Wat stoi na równi z takimi monumentalnymi budowlami jak Machu Picchu i Piramidy. Po przerwie udamy się na dalsze zwiedzanie, w programie: Ta Prohm, Banteay Kdei, Takeo, Thommanon, Chau Say Thevoda oraz Sras Srang. Na koniec dnia będziemy się wspinać wzdłuż Phnom Bakheng żeby podziwiać niesamowity zachód słońca. Powrót do hotelu na kolację.

--:----:--
dzień 13sobota
09.12.2017
Siem Reap
Kambodża

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Siem Reap i przelot wewnętrzny do Ho Chi Minh i dalej do Warszawy.

--:----:--
dzień 14niedziela
10.12.2017
Warszawa
Polska

Powrót do kraju i zakończenie wycieczki.

--:----:--
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3786PLN
1USD: 3.7113PLN
1GBP: 4.9049PLN
1CAD: 2.9759PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina main deck 11 895.00
Kabina upper deck 12 495.00
Opłaty portowe i obowiązkowew cenie
Bilet lotniczy (w PLN)ok. 3500 zł

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

wycieczki i transfery zgodnie z programem imprezy; zakwaterowanie w trakcie rejsu w kabinach 2-osobowych; 2 noclegi przed rejsem w hotelu 4* w Ho Chi Minh w pokojach dwuosobowych; 2 noclegi po rejsie w hotelu 4* w Siem Reap w pokojach dwuosobowych; pełne wyżywienie w trakcie rejsu od lunchu pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego; przelot wewnętrzny na trasie Siem Reap - Ho Chi Minh; napoje w trakcie rejsu podczas posiłków: woda mineralna, soft drinki, lokalne piwo i wino. Kawa i herbata dostępne przez cały rejs; napiwki w trakcie rejsu; podstawowe ubezpieczenie; opłaty portowe.

Cena nie zawiera:

kosztu biletu lotniczego; napojów innych niż wymienione powyżej; napiwków za wycieczki na lądzie; korzystania z punktów usługowych (SPA, masaże); kosztów wiz; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych.

Uwagi:

grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 15 osobach.

Bilet lotniczy

Powyższa cena dotyczy przelotu w klasie ekonomicznej i została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi Qatar Airways z przesiadką w Doha.  

Przelot WARSZAWA - HO CHI MINHPrzelot  HO CHI MINH - WARSZAWA
27.11.2017 | Warszawa - Doha: 18:05 - 00:50+19.12.2017 | Ho Chi Minh - Doha: 19:10 - 23:50
28.11.2017 | Doha - Ho Chi Minh: 02:25 - 13:5510.12.2017 | Doha - Warszawa: 06:55 - 11:05

 

Logo: Rivages du Monde

Linia: Rivages du Monde

Rivages du Monde to francuski operator, który czarteruje jednostki i ma w swojej ofercie zarówno rejsy rzeczne jak i morskie. Firma powstała w 2001 roku i od tego czasu stara się opracowywać jak najbardziej unikalne i oryginalne trasy. Główną misją Rivages du Monde jest to żeby klienci mogli jak najlepiej poznać odwiedzane miejsca w komfortowej i intymnej atmosferze. Z dala od ogromnych statków wycieczkowych oferuje jednostki zabierające na pokład od 46 do 300 osób gdzie panuje przyjazny i ciepły nastrój ...

dowiedz się więcej »
R/V Mekong Prestige II

Statek: R/V Mekong Prestige II

Zbudowany w stoczni An Phu w Sajgonie został specjalnie zaprojektowany do żeglugi w rejonie Wietnamu i Kambodży.

dowiedz się więcej »

Kambodża

Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym (brak wiz tranzytowych). Wizy (do 30 dni) można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Kambodży (najbliższa Ambasada znajduje się w Berlinie) oraz podczas wjazdu lotniczymi/lądowymi przejściami granicznymi (potrzebne 2 fotografie paszportowe). Istnieje również możliwość ubiegania się o wizę za pośrednictwem Internetu (e-visa): www.evisa.gov.kh.
Wymagany jest przynajmniej sześciomiesięczny okres ważności paszportu, licząc od daty wjazdu do kraju.

Wietnam

- Jeżeli do Wietnamu wpływasz i wypływasz statkiem, wiza do kupienia na pokładzie. Koszt 50 $/ za osobę.
- W przypadku wjazdu lub przylotu samolotem potrzebna jest wiza wielokrotna (przy wjeździe/przylocie i przy locie powrotnym). Promesa w Ambasadzie w Warszawie.
LiveZilla Live Help