Rejs: Zachodnie Morze Śródziemne

Barcelona / Hiszpania
termin: 05 listopad 2017 - 12 listopad 2017 (inne terminy)
ilość noclegów: 7
ceny od
529.00   469.00/os.
WCZESNA REZERWACJA - 11% TANIEJ

Wczesna rezerwacja: Ceny promocyjne ważne do odwołania lub wyczerpania miejsc promocyjnych!

Do cen należy doliczyć opłaty portowe.
DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1niedziela
05.11.2017
Genua
Włochy
--:--17:00
Genua / Włochy

Miasto na północy Włoch nad Morzem Liguryjskim, stolica prowincji o tej samej nazwie. Najłatwiej dostać się samolotem, podróż z Polski trwa ok. 2 godziny. Pasażerowie z Polski wybrać mogą połączenia do dwóch lotnisk w Mediolanie - Mediolan Malpensa i Mediolan Bergamo (Orio al Serio), oddalone o ok. 200km. od portu w Genui, jednak z bardzo dobrym i niedrogim połączeniem kolejowym. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Historyczne centrum miasta i większość atrakcji turystycznych znajduje się w pobliżu portu (ok. 20 ...

czytaj dalej »
dzień 2poniedziałek
06.11.2017
Neapol
Włochy
13:0019:00
Neapol / Włochy

Miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, położone tarasowo nad Zatoką Neapolitańską (Morze Tyrreńskie) u podnóża Wezuwiusza. Wielu uważa, że jest to najpiękniejsza lokalizacja w całej Italii. Neapol jest głównym ośrodkiem południowej części kraju, ważnym portem morskim a także siedzibą wielu placówek kulturalnych i naukowych oraz zakładów przemysłowych. Posiada niepowtarzalną atmosferę, wyraźnie odróżniającą go od miast północy. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Najlepszym rozwiązaniem jest spacer. Do najbardziej znanych atrakcji Neapolu spacerem dochodzimy w ciągu zaledwie kilku minut ...


czytaj dalej »
dzień 3wtorek
07.11.2017
Mesyna, Sycylia
Włochy
08:0018:00
dzień 4środa
08.11.2017
Valletta
Malta
08:0018:00
Valletta / Malta

Valletta to stolica Malty i najdalej wysunięta na południe stolica Europy. Moment wpłynięcia do portu to cudowne przeżycie - widoki na miasto są wręcz niesamowite. Warto zobaczyć Ogrody Baracca ze wspaniałym widokiem na port Grand Harbour. Zwiedzając miasto trzeba zobaczyć Narodowe Muzeum Archeologiczne i Pałac Wielkich Mistrzów - który jest siedzibą prezydenta Malty. Poświęćcie czas na wizytę w Katedrze Św. Jana - znajduje się w niej jedno z najsłynniejszych dzieł Caravaggio - Ścięcie Św. Jana. Ciekawą metodą na zwiedzanie miasta jest przejażdżka zabytkową bryczką. Valletta to idealne miejsce na romantyczne spacery, podczas których łatwo odnaleźć uroczą kawiarnię czy ulicę prowadzącą wprost do morza.

czytaj dalej »
dzień 5czwartek
09.11.2017
Dzień na morzu--:----:--
dzień 6piątek
10.11.2017
Barcelona
Hiszpania
09:0018:00
Barcelona / Hiszpania

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu autonomicznego regionu Katalonii. Najłatwiej dostać się tam samolotem, podróż z Polski trwa około 2,5 godziny. W pobliżu miasta (około 10 km) znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego do centrum kursuje szybki pociąg podmiejski. Drugie lotnisko to Barcelona/Girona (97 km od Barcelony). Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz średnio rozbudowana sieć autobusów miejskich ...

czytaj dalej »
dzień 7sobota
11.11.2017
Marsylia
Francja
09:0017:00
Marsylia / Francja

Port w południowej Francji, drugie co do wielkości miasto tego kraju. Mieszkają w nim ludzie różnych ras i narodowości. Całe dzielnice zamieszkują kolorowi imigranci, głównie z krajów Afryki Północnej i Czarnej Afryki, a także emigranci z lat 50 i 60: Hiszpanie, Portugalczycy, Grecy. Założona została w 600 r. p.n.e. jako kolonia grecka przez przybyszów z miasta Fokai w Azji Mniejszej i nazywała się wtedy Massalia.

Jednym z najciekawszych miejsc do zwiedzania są okolice starego portu. Warto pamiętać o tym, że statki zawijają tutaj już od ponad 26 stuleci. Pomimo tego, że doki przeładunkowe zostały przeniesione na północ, stary ...

czytaj dalej »
dzień 8niedziela
12.11.2017
Genua
Włochy
08:00--:--
Genua / Włochy

Miasto na północy Włoch nad Morzem Liguryjskim, stolica prowincji o tej samej nazwie. Najłatwiej dostać się samolotem, podróż z Polski trwa ok. 2 godziny. Pasażerowie z Polski wybrać mogą połączenia do dwóch lotnisk w Mediolanie - Mediolan Malpensa i Mediolan Bergamo (Orio al Serio), oddalone o ok. 200km. od portu w Genui, jednak z bardzo dobrym i niedrogim połączeniem kolejowym. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Historyczne centrum miasta i większość atrakcji turystycznych znajduje się w pobliżu portu (ok. 20 ...

czytaj dalej »
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3677PLN
1USD: 3.7172PLN
1GBP: 4.9059PLN
1CAD: 2.9404PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina wewnętrzna 529.00 - 609.00 od 469.00
Kabina zewnętrzna z oknem 749.00 - 829.00 od 619.00
Kabina zewnętrzna z balkonem 979.00 - 1 499.00 od 819.00
Kabina rodzinna (cena za kabinę)na zapytanie od 3 089.00
Suite (apartament) 1 769.00 - 1 889.00 od 1 519.00
MSC Yacht Club Suitena zapytanie 1 869.00
3 i 4 osoba dorosła w kabinie 469.00 - 819.00 239.00
dziecko od 12 do 17 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie 349.00 149.00
dziecko od 2 do 11 lat jako 3 i 4 osoba w kabinietylko opłaty portowe
Opłaty portowe 130.00

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; wyżywienie - 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami, bufet lub przekąski o północy; napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen, jacuzzi, sala fitness, itp.); udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.).

Cena nie zawiera:

kosztów dojazdu do portu; opłat portowych; ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów; wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z barów, mini baru w kabinie oraz napojów zamawianych w restauracji; korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet) i wydatków osobistych; napiwków dla obsługi na statku (kwota uzależniona od długości rejsu); ubezpieczenia KL, NNW i bagaż, kosztów wiz (tam gdzie wymagane).

Uwagi:

na wszystkich rejsach MSC Cruises można zarezerwować pakiety all inclusive: Allegrissimo 24h: 26€/os./dzień i 12€/dziecko/dzień; Allegrissimo Premium: 44€/os./dzień i 21€/dziecko/dzień (pakiet musi być wykupiony przez każdą osobę zakwaterowaną w kabinie - można zakupić w biurze przed rejsem). Na Państwa życzenie zarezerwujemy przelot, transfery do/z portu, parking, dodatkowe noclegi oraz zadbamy o odpowiednie ubezpieczenie podróżne.

Logo: MSC Cruises

Linia: MSC Cruises

MSC Cruises jest liderem na rynku rejsów po Morzu Śródziemnym, pływając po tym obszarze przez cały rok. Dodatkowo oferuje szeroki wybór tras sezonowych jak: Europa Północna, rejsy przez Atlantyk, Karaiby, Ameryka Północna i Południowa, Kanada, Ocean Indyjski, Zachodnia i Południowa Afryka. Firma jest całkowicie europejska, zatrudnia 12.000 osób na całym świecie i posiada biura w 42 państwach. Nowoczesna flota MSC to efekt programu inwestycji 5.5 miliarda EURO rozpoczętego w roku 2003. Dwa statki klasy „Fantasia” ,MSC Splendida (lipiec ...

dowiedz się więcej »

Statek: MSC Meraviglia

Niezwykły statek, nowa technologia i dużo rozrywki to hasła pod którymi działalność w 2017 r. rozpocznie MSC Meraviglia. Nazwa statku w tłumaczeniu z języka włoskiego znaczy “Cud” i jest to nazwa jak najbardziej adekwatna - statek to wyrafinowana kombinacja designu, miłości do morza, komfortu i praktyczności, z pewnością oczaruje niejednego turystę. Dzięki niezwykłemu układowi przestrzeni każdy sezon będzie dla pasażerów idealny. Pomieszczenia luksusowego MSC Yacht Club zostaną powiększone, cały sufit krytych promenad pokryty będzie gigantycznym ekranem LED o powierzchni 480 m2 ...

dowiedz się więcej »

Samochód

Trasa od granicy Polski wynosi ok. 1300km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą.
Koszt autostrad: Czechy + Austria – ok. 100 PLN (winiety na 10 dni na obydwa kraje łącznie, które należy kupić przed granicą czeską), Włochy - autostrady płatne są za kilometr i koszt to ok. 50 EUR
Parking w Genui – ok. €12/dzień. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca na parkingu za pośrednictwem pracowników naszego biura.

Samolot

Połączenie: Warszawa - Mediolan Malpensa

Linie Lotnicze: LOT, AlItalia, AirOne

Jak dostać się z lotniska Mediolan Malpensa do portu w Genui?

 1. Z Terminalu 1 odjeżdża bezpośredni autobus transferowy do Genui (przystanek końcowy to Piazza della Vittoria, wysiąść należy na przystanku - Genova Piazza Principe). Autobus z lotniska kursuje tylko 2 razy na dobę.
  Czas podróży: ok. 3 godziny.
  Cena: ok. €25.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.it.

  Ze stacji Genova Piazza Principe do portu można przejść pieszo (ok. 10min. spacerem).
 2. Z Terminalu 1, co 20 minut, odjeżdża autobus transferowy na stację Milano Centrale.
  Czas podróży: ok. 60minut.
  Cena: ok. €10/os. w jedną stronę lub €16 w dwie strony. Dzieci w wieku od 2 do 11 lat - 50% ceny.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.it

  Ze stacji Milano Centrale odjeżdża pociąg do Genui (Genova Piazza Principe)
  Czas podróży: ok. 1,5 godz.
  Cena: ok. €12/os. (bilety do kupienia w automacie na stacji w Mediolanie)
  Aktualne rozkłady i ceny pociągów: www.trenitalia.com.

  Ze stacji Genova Piazza Principe do portu można przejść pieszo (ok. 10min. spacerem).

Połączenie: Gdańsk, Katowice, Warszawa, Poznań - Mediolan Bergamo (lotnisko Orio al Serio)

Linie Lotnicze: WizzAir

Połączenie: Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław, Poznań - Mediolan Bergamo

Linie Lotnicze: Ryanair

Jak dostać się z lotniska Mediolan Bergamo do portu w Genui?

 1. Z lotniska w Bergamo, średnio co 30 min., odjeżdża autobus transferowy na stację Milano Centrale.
  Czas podróży: ok. 60min.
  Cena: ok. €5/os. w jedną stronę (u przewoźnika Orio Shuttle bilety w tej cenie dostępne są tylko on-line, kupione na miejscu kosztują €10/os.). lub €9/os. w dwie strony. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat - ok. €3,50.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.it lub www.orioshuttle.com.

  Ze stacji Milano Centrale odjeżdża pociąg do Genui (Genova Piazza Principe)
  Czas podróży: ok. 1,5 godz.
  Cena: ok. €12/os. (bilety do kupienia w automacie na stacji w Mediolanie)
  Aktualne rozkłady i ceny pociągów: www.trenitalia.com.

Autokar

Połączenie: Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław - Genua Brignole


Przewoźnik Rudnik Tumay oferuje przejazdy do Genui na dworzec autobusowy Brignole w Genui (ok. 5 km od portu). Z dworca autobusowego do portu można się dostać taksówką lub pociągiem (połączenia na stację Genova Piazza Principe, skąd do portu dojdziemy w ok. 10 minut).
Czas podróży: ok. 26 godz.
LiveZilla Live Help